Tillbaka till startsidan
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB
Startande spelare:   49     Fördelning män/kvinnor:   88%/12%
Totalt antal starter: 55 Antal spelade starter: 19
 
 

Alla anmälda spelare

Följande spelare är anmälda till Västmanlandstouren just nu:

Namn/Klubb Tävling Start
Alfred Odbert
BK Glam
Eskilstuna 19-20 Tisdagen den 13 augusti 18:30
Anne Johansson
BS Kulorna
Eskilstuna 19-20 Tisdagen den 27 augusti 18:30
Anton Ahlén Resare
IKW/Köping BK
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 13:00
Anton Gehlin
AIK
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 19 augusti 18:30
Bo Granholm
Västerås SK BK
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 26 augusti 18:30
Christian Nordgren
BK Stallis
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 19 augusti 18:30
Daniel Johansson
Ludvika BK
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 17 augusti 13:00
Elin Granström
BK Prime Sthlm
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 12 oktober 12:30
Eric Nordström
Team Clan BK
Eskilstuna 19-20 Tisdagen den 20 augusti 18:30
Erika Svensson
B-K Eva
Eskilstuna 19-20 Söndagen den 6 oktober 13:00
Glenn Florens
Karlslunds IF BF
Eskilstuna 19-20 Söndagen den 6 oktober 13:00
Gunnar Åsberg
Etuna Bowlingklubb
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 12 augusti 18:30
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 24 augusti 13:00 (R)
Harri Murtoinperä
Kopparbergs BK
Eskilstuna 19-20 Söndagen den 6 oktober 13:00
Henrik Beijervall
BK Glam
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 26 augusti 18:30
Håkan Thurmander
BK Trol
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 12 oktober 12:30
Jan Nilsson
BK Nobel
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 10:00
Jan Ågren
BK Brio
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 12 augusti 18:30
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 26 augusti 18:30 (R)
Jeanette Svahn
BS Kulorna
Eskilstuna 19-20 Tisdagen den 27 augusti 18:30
Jimmy Krell
Team Enköping BK
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 10:00
Joakim Stål
Västerås SK BK
Eskilstuna 19-20 Tisdagen den 20 augusti 18:30
Johan Berg
BK Klossen
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 17 augusti 13:00
Johan Höglund
Turebergs BwK
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 10:00
Jonathan Andersson
BK Nobel
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 12 oktober 09:00
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 12 oktober 16:00 Sista start (R)
Jonny Andersson
Etuna Bowlingklubb
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 19 augusti 18:30
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 17 augusti 13:00
Kent Halvarsson
Västerås SK BK
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 26 augusti 18:30
Kim Nordin
BK Triss
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 17 augusti 13:00
Krister Broström
BK Wege
Eskilstuna 19-20 Söndagen den 6 oktober 13:00
Lars Hammarstedt
Team Enköping BK
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 19 augusti 18:30
Lars Henry Persson
BK Solid
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 10:00
Leif Göthberg
BK Nobel
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 10:00
Lennart Karlsson
Etuna Bowlingklubb
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 19 augusti 18:30
Matti Maaranen
BK Nobel
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 10:00
Mattias Rask
Västerås SK BK
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 26 augusti 18:30
Mattias Viklund
Västerås SK BK
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 26 augusti 18:30
Mikael Berg
BK Klossen
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 17 augusti 13:00
Nicklas Odbert
BK Glam
Eskilstuna 19-20 Tisdagen den 13 augusti 18:30
Rikard Asp
Vingåkers BK
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 24 augusti 13:00
Rikard Persson
IKW/Köping BK
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 13:00
Robin Noberg
Bålsta BC
Eskilstuna 19-20 Tisdagen den 27 augusti 18:30
Sofia Berg
BK Klossen
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 17 augusti 13:00
Stefan Moberg
Etuna Bowlingklubb
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 19 augusti 18:30
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 24 augusti 13:00 (R)
Eskilstuna 19-20 Tisdagen den 17 september 18:30 (R)
Stefan Ohlsson
Sollentuna BwK
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 10:00
Stefan Svahn
LC 17 BK Kristinehamn
Eskilstuna 19-20 Tisdagen den 27 augusti 18:30
Tanja Sundström
Hammarby IF BF
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 10:00
Tim Sundström
BK Stallis
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 10:00
Tommy Sarlin
Västerås SK BK
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 26 augusti 18:30
Ulf Ekström
Etuna Bowlingklubb
Eskilstuna 19-20 Måndagen den 19 augusti 18:30
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 24 augusti 13:00 (R)
Vesa Rontti
BK Glam
Eskilstuna 19-20 Lördagen den 31 augusti 10:00

TOTALT: 49 SPELARE