Tillbaka till startsidan
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB
Startande spelare:   389     Fördelning män/kvinnor:   89%/11%
Totalt antal starter: 1432 Antal spelade starter: 1432
 
 

Turboresultat serie 6

<< Tillbaka              Skriv ut

  Namn Klubb   Serie 6   Hcp/ser   Redan
i final
 
1. Tommy Sarlin Västerås SK BK   300   20      
2. Henrik Beijervall BK Glam   300   21   Ja  
3. Joakim Stål Västerås SK BK   293   14   Ja  
4. Oskar Almroth AIK   279   11      
5. Anton Gehlin AIK   278   0   Ja  
6. Vesa Rontti BK Glam   278   12      
7. Susanna Kiiskinen Västerås SK BK   275   7      
8. Nicklas Odbert BK Glam   274   6      
9. Fredrik Eriksson IK Sleipner   271   15      
10. Alexander Erlandsson BK Örnen   270   13      
11. Mikael Hedqvist Domnarvets BS   270   15   Ja  
12. Peder Karlsson BK Stallis   269   22      
13. Henrik Öhberg LC 17 BK Kristinehamn   267   32      
14. Lucas Nybacka Motala BF   267   45      
15. Daniel Svahn BK Nobel   266   11   Ja  
16. Stefan Moberg Etuna Bowlingklubb   265   20      
17. Tim Sundström BK Stallis   265   42   Ja  
18. Kenneth Gahlin Fransson BK Kaskad   263   18   Ja  
19. Sebastian Gustavsson BK Origo   261   6   Ja  
20. Daniel Wahrberg BK Amiki   260   25   Ja  
21. David Johansson BK Örnen   259   15      
22. Carl Fröde Täby BwK   258   13      
23. Weine Ohlson BK Triss   257   11      
24. Adam Hempel BK Force   257   12      
25. Mathias Johansson Ludvika BK   256   12      
26. Eric Thomas BajenFans BF   256   33      
27. Kim Nordin BK Triss   255   8      
28. Glenn Nydén King Cobra BK Lindesberg   255   30      
29. Kent Edin Etuna Bowlingklubb   255   40      
30. Marcus Karlsson BK Glam   253   5      
31. Robin Hultsten BK Kaskad   253   6      
32. Michael Bjelke IKW/Köping BK   252   18      
33. Christian Nordgren BK Stallis   252   19      
34. Sven-Olov Karlsson Etuna Bowlingklubb   252   27      
35. Erkki Samppala BK Solid   252   27      
36. Ulf Ekström Etuna Bowlingklubb   252   31      
37. Håkan Skoglund BK Stallis   252   39      
38. Leo Ornered Stureby BK   251   18      
39. Lars Henry Persson BK Solid   251   22      
40. Johanna Winlund BK Stjärnan   251   34      
41. Jesper Gren Stureby BK   249   5      
42. Johan Brunsberg Team Enköping BK   249   11      
43. Klas Thunberg BK Nobel   249   13      
44. Pontus Jakobsson BK Skinnsberg   249   17      
45. Anders Kalhed IK Sleipner   249   27      
46. Bo Granholm Västerås SK BK   248   26      
47. Ingvar Sjögren BK Ax   246   10   Ja  
48. Johan Höglund Turebergs BwK   245   15   Ja  
49. Jens Pajunen Internationell Klubb   245   18      
50. Erik Nilsson BK Rudbeck   245   25      
51. Marcus Jonsson Österbo BK   244   18   Ja  
52. Petri Hooli Team Linköping BC   244   20      
53. Lucas Nilsson BK Bågen   242   21      
54. Ossi Heikkinen King Cobra BK Lindesberg   241   39      
55. Anton Ahlén Resare IKW/Köping BK   240   19      
56. Hampus Blomquist Åkeshovs BK   240   32      
57. Jimmy Wogel Stureby BK   238   0   Ja  
58. Göran Brusewitz SK Nova   238   26      
59. Lars Hammarstedt Team Enköping BK   238   28   Ja  
60. Lars Axberg BK Glam   237   27      
61. Jonny Andersson Etuna Bowlingklubb   236   45      
62. Alex Joki BK Amiki   235   17   Ja  
63. Jouko Törnudd BwK Ankaret   235   30   Ja  
64. Filip Wilhelmsson BK Kaskad   234   0   Ja  
65. Tobias Karlsson BK Ax   234   7      
66. Erik Karlsson Etuna Bowlingklubb   234   29      
67. Robert Fredblad BK Amiki   234   31      
68. Björn Mattsson Täby BwK   233   25   Ja  
69. Jan Ågren BK Brio   232   14      
70. Sebastian Cronholm AIK   231   11      
71. Thomas Holmberg BK Kaskad   231   17      
72. Patrik Nilsson Stureby BK   229   2   Ja  
73. Eric Nordström Team Clan BK   229   17      
74. Håkan Hallin Etuna Bowlingklubb   229   22   Ja  
75. Hanna Larsson BK Högland   229   45      
76. Daniel Johansson Ludvika BK   228   1      
77. Yngve Bengtsson IKW/Köping BK   227   30      
78. Göran Skog BK Raa   227   33      
79. Jeanette Svahn BS Kulorna   227   37      
80. Tanja Sundström Hammarby IF BF   227   39      
81. Jan Cato Sparby Wåxnäs BC   225   9   Ja  
82. Sebastian Thörne BK Force   225   13      
83. Linus Söderlund BK Origo   225   20      
84. Fredrik Nyman IFK Norrköping BK (tid. Alltransport)   224   20      
85. Peter Åhlén Sundbybergs IK   224   20      
86. Kenneth Melin King Cobra BK Lindesberg   224   45      
87. Mikael Rönnbäck BK Domino   224   45      
88. Filip Wendel Stureby BK   224   45      
89. Max Ornered Stureby BK   223   8      
90. Håkan Larsson Sandvikens AIK BK   223   24      
91. Kim Bolleby Team Pergamon BC   222   0   Ja  
92. Ronny Göransson Etuna Bowlingklubb   222   24      
93. Per Jansson Stureby BK   221   9      
94. Mats Eriksson BK Solid   221   22      
95. Björn Torstensson King Cobra BK Lindesberg   221   28      
96. Rolf Jäderdal Älvsjöhook BK   221   45      
97. Johan Norell Team Enköping BK   220   14      
98. Johan Rundgren BK Force   220   25      
99. Giggie Holmberg BK Örnen   220   27      
100. Ola Hansson BK Arkos   220   31      
101. Christian Engfors Etuna Bowlingklubb   220   35      
102. Robert Andersson AIK   219   23      
103. Robin Laakso BK Norden   219   43      
104. Adam Nålberg IKW/Köping BK   218   16      
105. Veijo Seppänen Team Södertälje BK   218   18      
106. Anne Johansson BS Kulorna   218   32      
107. Tomas Leandersson Team Pergamon BC   216   0   Ja  
108. Tomas Norgren Ludvika BK   216   7      
109. Jonathan Eriksson BK Norden   216   12      
110. Michael Schefström Vingåkers BK   216   19      
111. Simon Sätterström Volvo FK   216   45      
112. Marcus Tidbeck Stureby BK   215   1      
113. Andreas Gustavsson BK Jösse   215   4      
114. Alfred Odbert BK Glam   215   16   Ja  
115. Bo Furu BK Fermé   215   25   Ja  
116. Johan Sundler Wåxnäs BC   214   11      
117. Leif Göthberg BK Nobel   214   22      
118. Kent Halvarsson Västerås SK BK   214   34      
119. Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK   213   9      
120. Anneli Blomqvist B-K Eva   213   9      
121. Mats Winlund BK Klossen   213   14      
122. Thomas Åhlén Sundbybergs IK   213   15   Ja  
123. Stefan Ohlsson Sollentuna BwK   213   22      
124. Jan Nilsson BK Nobel   212   28      
125. Marie-Louise Svensson BK Biet-Finesse 95   212   41      
126. Mattias Viklund Västerås SK BK   212   45      
127. Jessica Axelsson BK Asterix   212   45      
128. Olle Eriksson AIK   211   7      
129. Jessica Svensson BK Biet-Finesse 95   211   36      
130. Tomas Ehrling BK Örnen   210   15      
131. Tomas Ruotsalainen BK Triss   210   16      
132. Leif Mörkfors Domnarvets BS   210   18      
133. Joachim Hellström BC Pegasus   210   28      
134. Mikael Westman KFUM Kometerna   209   9      
135. Bertil Svensson BK Nobel   209   29      
136. Anders Hallström BK Trix   209   29      
137. Tord Westerdahl Kopparbergs BK   208   28      
138. Robin Noberg Bålsta BC   208   30      
139. Maria Nylund Warpen BK   208   45      
140. Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening   207   14      
141. Kevin Melin AIK   207   15      
142. Robert Wikman Hammarby IF BF   207   15      
143. Christopher Lüttke BK Kaskad   206   1   Ja  
144. Robert Myrén BK Ax   205   8      
145. Lennart Nyman BK Nobel   205   16      
146. Martin Johansson IFK Norrköping BK (tid. Alltransport)   203   12      
147. Christopher Eklund Stureby BK   203   12      
148. Mattias Persson Täby BwK   203   24   Ja  
149. Peter Wesslund BK Gruvan   203   26      
150. Linnea Rundgren B-K Eva   202   13      
151. Anders Johnsson Team Baltzar BC   202   21      
152. Dylan Färemark BK Rudbeck   202   44      
153. Rikard Asp Vingåkers BK   201   21      
154. Dennie Wilander Hammarby IF BF   201   32      
155. Hans Gustavsson LC 17 BK Kristinehamn   201   32      
156. Towe Falck BK Bågen   200   31      
157. Daniel Jones Täby BwK   200   32      
158. Andreas Bengtsson BC Cobbers   199   14      
159. Tommy Jonsson Etuna Bowlingklubb   199   25      
160. Jeanette Setthammar BK Stjärnan   199   31      
161. Stefan Dew Team Enköping BK   198   7      
162. Johan Berg BK Klossen   198   15      
163. Mikael Isaksson Täby BwK   198   22      
164. Sofia Berg BK Klossen   198   29      
165. Karl-Gösta Borlund BK Norden   198   31      
166. Fredrik Andersson Ludvika BK   197   15      
167. Mario Custic IKW/Köping BK   197   20      
168. Rikard Persson IKW/Köping BK   197   29      
169. Margaretha Schöning Warpen BK   197   32      
170. Lennart Lindgren IKW/Köping BK   196   15      
171. Theeraphat Lundström Västerås SK BK   196   23      
172. Alex Eriksson BK Taggen   196   28      
173. Rickard Thelander Sundbybergs IK   194   10      
174. Mikael Elofsson IFK Norrköping BK (tid. Alltransport)   194   25      
175. Magnus Lindkvist Ludvika BK   193   0   Ja  
176. Mattias Nilsson BK Jösse   193   2      
177. Jessica Park BK Stjärnan   193   17      
178. Agneta Börjesson BK Biet-Finesse 95   193   32      
179. Krister Broström BK Wege   192   43      
180. Teodor Samuelsson BK Örnen   191   5      
181. Jonas Emretzon BajenFans BF   191   23   Ja  
182. Hans Modh BK Raa   191   23      
183. Ronnie Laakso BK Norden   191   33      
184. Maria Lindius AIK   191   39      
185. Per Karlsson Kopparbergs BK   190   21      
186. Niklas Stål Åkeshovs BK   190   22      
187. Niklas Jakobsson BK Skinnsberg   190   26      
188. Henrik Karlsson LC 17 BK Kristinehamn   189   16      
189. Gunnar Åsberg Etuna Bowlingklubb   189   27      
190. Sabina Nilsson Team Baltzar BC   189   27      
191. Lennart Karlsson Etuna Bowlingklubb   189   32      
192. Ulrika Laakso BK Agda   189   45      
193. Dennis Eklund Stureby BK   188   0      
194. Tobias Hallberg Hammarby IF BF   188   14      
195. Kjell Isaksson BK Ax   188   19      
196. Lars-Göran Hallström BK Granen   188   25      
197. Stefan Svahn LC 17 BK Kristinehamn   188   29      
198. Harri Murtoinperä Kopparbergs BK   188   39      
199. Matti Maaranen BK Nobel   188   41      
200. Lena Bark Österbo BK   188   45      
201. Katrin Fahlström Hammarby IF BF   187   15      
202. Jan Landin BK Triss   187   19      
203. Desirée Andersson BK Nobel   186   36      
204. Carl Eklund IKW/Köping BK   185   5      
205. Mattias Rask Västerås SK BK   185   21      
206. Tomas Karlsson Västerås SK BK   184   23      
207. Mikael Berg BK Klossen   184   39      
208. Camilla Svedberg Kopparbergs BK   184   45      
209. Håkan Leander BK Stallis   182   11      
210. Jimmy Krell Team Enköping BK   181   24      
211. Lars-Åke Johansson Kopparbergs BK   180   31      
212. Lars Herstadshagen Norge   180   38      
213. Lars Stylander IK Sleipner   179   36      
214. Jonathan Andersson BK Nobel   178   20      
215. My Olsson BK Stjärnan   172   24      
216. Kenneth Lantz BK Stallis   172   33      
217. Glenn Florens Karlslunds IF BF   172   34      
218. Roger Näslund BK Norden   172   42      
219. Anders Ericsson BK Norden   171   45      
220. Robin Öberg Täby BwK   168   22      
221. Håkan Moberg BK Nobel   165   25      
222. Hans Larsson Siljan BK   163   45      
223. Ann-Louise Aureliusson BK Merci   162   30      
224. Niclas Lindholm BK Jösse   161   0      
225. Anton Dumke IKW/Köping BK   159   8