Tillbaka till startsidan
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB
Startande spelare:   389     Fördelning män/kvinnor:   89%/11%
Totalt antal starter: 1432 Antal spelade starter: 1432
 
 

Turboresultat serie 2

<< Tillbaka              Skriv ut

  Namn Klubb   Serie 2   Hcp/ser   Redan
i final
 
1. Anton Gehlin AIK   300   1   Ja  
2. Jakob Bolin Åsman IKW/Köping BK   296   28   Ja  
3. Alex Joki BK Amiki   292   15   Ja  
4. Kim Nordin BK Triss   284   5   Ja  
5. Mikael Westman KFUM Kometerna   282   13      
6. Andreas Gustavsson BK Jösse   279   10   Ja  
7. Niklas Stål Åkeshovs BK   278   25      
8. Janina Lindberg BK Merci   278   14   Ja  
9. Marcus Tidbeck Stureby BK   276   9   Ja  
10. Kenneth Lantz BK Stallis   273   31   Ja  
11. Daniel Wahrberg BK Amiki   273   18   Ja  
12. Tobias Karlsson BK Ax   270   2   Ja  
13. Anton Dumke IKW/Köping BK   269   12      
14. Simon Palycha Stureby BK   269   22   Ja  
15. Henrik Beijervall BK Glam   268   13   Ja  
16. Elliot Moulin Team Baltzar BC   268   26   Ja  
17. Kenneth Johansson BK Fryken   265   12   Ja  
18. Stefan Moberg Etuna Bowlingklubb   265   21      
19. Filip Wilhelmsson BK Kaskad   261   0   Ja  
20. Tony Eklund IKW/Köping BK   260   2      
21. Sebastian Gustavsson BK Origo   260   5      
22. Sebastian Thörne BK Force   260   16   Ja  
23. Mathias Johansson Ludvika BK   259   15   Ja  
24. Anders Fridell IKW/Köping BK   259   28      
25. Erik Hermansson IKW/Köping BK   256   14      
26. Robert Lindberg BK Jösse   255   0      
27. Bo Granholm Västerås SK BK   255   20      
28. Mario Custic IKW/Köping BK   254   18      
29. Tommy Sarlin Västerås SK BK   254   16      
30. Max Ornered Stureby BK   254   6      
31. Robin Hultsten BK Kaskad   252   7      
32. Peder Karlsson BK Stallis   252   16      
33. Mattias Persson Täby BwK   251   16   Ja  
34. Stefan Svahn LC 17 BK Kristinehamn   251   31      
35. Emelie Tiveljung BK Merci   250   13      
36. Carl Eklund IKW/Köping BK   249   1   Ja  
37. Alfred Odbert BK Glam   249   9      
38. Robert Andersson Team Pergamon BC   248   0   Ja  
39. Ossi Heikkinen King Cobra BK Lindesberg   247   34      
40. Christian Engfors Etuna Bowlingklubb   247   45      
41. Ulf Eriksson BK Triss   247   27      
42. Brian Moreno BK Trol   246   20   Ja  
43. Johan Brunsberg Team Enköping BK   245   8      
44. Tanja Sundström Hammarby IF BF   245   35      
45. Kristoffer Ruohtula Svensson BK Trol   245   9   Ja  
46. Per Jansson Stureby BK   243   6      
47. Tord Sjöberg BK Rättvik   243   19      
48. Niklas Ek Stureby BK   242   25      
49. Christopher Lüttke BK Kaskad   242   4      
50. Lennart Lindgren IKW/Köping BK   242   18      
51. Albin Öberg Team Enköping BK   242   17   Ja  
52. Christian Nordgren BK Stallis   240   16      
53. My Olsson BK Stjärnan   240   25      
54. Jan Landin BK Triss   239   17      
55. Thomas Holmberg BK Kaskad   239   14   Ja  
56. Jessica Park BK Stjärnan   239   25      
57. Robert Myrén BK Ax   238   7      
58. Stefan Dew Team Enköping BK   238   8   Ja  
59. Jimmy Krell Team Enköping BK   237   34   Ja  
60. Mikael Hedqvist Domnarvets BS   236   12      
61. Josefin Hermansson Team X-Calibur BK   236   5      
62. Johan Lindström Eriksson Team Enköping BK   236   28      
63. Mikael Gustavsson BK Force   235   22      
64. Yngve Bengtsson IKW/Köping BK   234   24      
65. Tomas Classon BK Force   233   28      
66. Hans Modh BK Raa   232   25      
67. Joakim Sjöström IKW/Köping BK   232   28      
68. Tomas Norgren Ludvika BK   232   5      
69. Anneli Blomqvist B-K Eva   231   8      
70. Kenneth Tomasson BK Fryken   231   29      
71. Tim Sundström BK Stallis   231   29      
72. Linus Söderlund BK Origo   230   19      
73. Håkan Skoglund BK Stallis   230   30      
74. David Throgmorton Djurgårdens IF Bowlingförening   228   20      
75. Rolf Jäderdal Älvsjöhook BK   227   45      
76. Leo Ornered Stureby BK   226   20      
77. Göran Eriksson Volvo FK   226   44      
78. Leif Göthberg BK Nobel   226   23      
79. Weine Ohlson BK Triss   225   11   Ja  
80. Carl Fröde Täby BwK   225   13      
81. Lars Henry Persson BK Solid   225   21      
82. Jan Ågren BK Brio   225   19      
83. Patrik Nilsson Stureby BK   225   1      
84. Markku Mustonen IKW/Köping BK   225   40      
85. Hans Larsson Siljan BK   225   45      
86. Adam Hempel BK Force   224   10   Ja  
87. Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK   224   11      
88. Robert Andersson AIK   224   18      
89. Tommy Jonsson Etuna Bowlingklubb   224   25      
90. Jan Nilsson LC 17 BK Kristinehamn   224   29      
91. Erkki Samppala BK Solid   223   21      
92. Jacke Jacobsson BK Amiki   223   45      
93. Ola Hansson BK Arkos   221   30      
94. Håkan Leander BK Stallis   221   9      
95. Joakim Stål Västerås SK BK   221   8      
96. Lars-Åke Vikström Volvo FK   221   23      
97. Ulf Sandberg BK Force   220   26      
98. Håkan Moberg BK Nobel   220   29      
99. Björn Mattsson Täby BwK   220   20      
100. Gunnar Åsberg Etuna Bowlingklubb   220   30      
101. Harri Murtoinperä Kopparbergs BK   219   29      
102. Nicklas Odbert BK Glam   218   7      
103. Andreas Grönstrand BK Granen   218   8      
104. Tony Svensson Sundbybergs IK   218   45      
105. Katrin Fahlström Hammarby IF BF   218   13      
106. Rickard Thelander Sundbybergs IK   217   16      
107. Niclas Lindholm BK Jösse   217   0      
108. Kjell Isaksson BK Ax   217   20      
109. Lars-Olof Andersson BK Stallis   216   23      
110. Magnus Lindkvist Ludvika BK   215   0      
111. Giggie Bengtsson BK Örnen   215   24      
112. Henrik Öhberg LC 17 BK Kristinehamn   214   31      
113. Göran Skog BK Raa   214   35      
114. Benny Axell BK Force   213   9      
115. Jouko Törnudd BwK Ankaret   213   21      
116. Anders Kalhed IK Sleipner   213   29      
117. Daniel Jones Täby BwK   213   26   Ja  
118. Tommi Scharin BK Force   212   21   Ja  
119. Christopher Eklund Stureby BK   212   11      
120. Glenn Florens Karlslunds IF BF   212   32      
121. Daniel Rydholm BK Arkos   212   27      
122. Johan Norell Team Enköping BK   211   14      
123. Lars Hammarstedt Team Enköping BK   211   22      
124. Michael Bjelke IKW/Köping BK   211   18      
125. Ingolf Lundevall BK Rättvik   210   20      
126. Leif Sieurin IKW/Köping BK   210   20      
127. Sabina Nilsson Team Baltzar BC   209   28      
128. Celine Larsen Hansen BK Merci   209   19      
129. Rikard Persson IKW/Köping BK   209   25      
130. Hampus Blomquist Åkeshovs BK   209   30      
131. Teodor Samuelsson BK Örnen   208   4      
132. Vesa Rontti BK Glam   208   13      
133. Peter Dammhag BK Force   208   35      
134. Lennart Karlsson Etuna Bowlingklubb   207   33      
135. Patrik Bergqvist BK Enjoy   207   45      
136. Michael Wittendorff IS Göta   205   13      
137. Hans Gustavsson LC 17 BK Kristinehamn   204   29      
138. Desirée Andersson BK Nobel   204   39      
139. Hanna Larsson BK Högland   204   45      
140. Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening   203   14      
141. Kenneth Melin King Cobra BK Lindesberg   203   31      
142. Fredrik Andersson IK Sleipner   203   26      
143. Fredrik Andersson Ludvika BK   202   18      
144. Thomas Evaldsson IKW/Köping BK   202   33      
145. Robin Andersson BK Force   202   8      
146. Thomas Park Karlsson Västerås SK BK   201   11      
147. Anton Ahlén Resare IKW/Köping BK   201   20      
148. Matti Maaranen BK Nobel   201   43      
149. Linnea Rundgren B-K Eva   197   16      
150. Carina Selvén Täby BwK   197   45      
151. Lars-Göran Hallström BK Granen   196   25      
152. Mattias Rask Västerås SK BK   195   20      
153. Sara Ågren Mellklint BK Brio   195   45      
154. Matz Lindell BK Trol   194   29      
155. Simon Sätterström Volvo FK   193   45      
156. Jonathan Eriksson BK Norden   192   13      
157. Fredrik Eriksson IK Sleipner   192   13      
158. Elin Ek B-K Eva   192   42      
159. Elias Stål Västerås SK BK   191   45      
160. Håkan Hallin Etuna Bowlingklubb   190   19      
161. Roger Näslund BK Norden   190   33      
162. Kent Halvarsson Västerås SK BK   190   28      
163. Johan Rundgren BK Force   189   22      
164. Mathias Kern BK Örnen   189   21      
165. Thomas Åhlén Sundbybergs IK   188   15      
166. Lucas Nybacka Team Baltzar BC   187   28      
167. Stefan Ohlsson Sollentuna BwK   187   21      
168. Jonas Sandberg Etuna Bowlingklubb   187   45      
169. Reino Vargeng LC 17 BK Kristinehamn   186   23      
170. Mattias Malmkvist BK Force   184   45      
171. Tomas Laurén LC 17 BK Kristinehamn   182   37      
172. Alvin Kvarnström BK Force   179   17      
173. Margaretha Schöning Warpen BK   177   39      
174. Susanna Kiiskinen Västerås SK BK   172   10      
175. Sven-Olov Karlsson Etuna Bowlingklubb   165   22      
176. Dennis Pettersson Team Baltzar BC   164   25      
177. Lars Waldemarsson King Cobra BK Lindesberg   164   45      
178. Maria Nylund Warpen BK   163   45      
179. Jonas Andersson AIK   161   10      
180. Staffan Nordmark Klockars BK Force   157   20      
181. Anders Kugelberg Sundbybergs IK   157   31      
182. Krister Broström BK Wege   150   41